ДИҚҚАТ, МЕРОС ТЎҒРИСИДА БИЛДИРУВ
«Ўзбекистон Республикаси «Нотариат тўғрисида» 49-ҳамда Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик кодексининг 1116-моддаларига асосан қуйидагиларнинг мулкларига нисбатан мерос иши очилиши муносабати билан мерос тариқасида ўзларига ўтиши мумкин бўлган ҳиссаларини расмийлаштириш ёки ўз хоҳишларига мувофиқ воз кечишлари ҳақида ариза бериш учун:
Андижон шаҳрида яшаб, DAVRANOV SHUXRATBEK KARIMOVICHнинг, Андижон шаҳрида яшаб, 2013 йил 1 декабрь куни вафот этган RAMAZANOV TAXIRнинг меросхўрларини Андижон шаҳрида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус О. Гафуров нотариал идораси (Андижон шаҳри, Истиқлол кўчаси, 6-уй)га га
Андижон шаҳрида яшаб, 2014 йил 27 май куни вафот этган НИШАНОВ АБДУПАТТАнинг меросхўрларини Андижон шаҳрида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус А. Шербаев нотариал идораси (Андижон шаҳри, Фурқат кўчаси, 4-уй)га;
Андижон туманида яшаб, 2020 йил 10 октябрь куни вафот этган МУМИНОВ АКИБАТХОНнинг меросхўрларини Андижон туманида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус Н. Расулов нотариал идораси (Андижон тумани, Дархон МФЙ, Истеъдод кўчаси)га га 1 (бир) ой муддат ичида тегишли ҳужжатларини олиб келишлари сўралади.