Ўзбекистон Республикаси «Нотариат тўғрисида» 49-ҳамда Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик кодексининг 1116-моддаларига асосан қуйидагиларнинг мулкларига нисбатан мерос иши очилиши муносабати биланмерос тариқасида ўзларига ўтиши мумкин бўлган ҳиссаларини расмийлаштириш ёки ўз хоҳишларига мувофиқ возкечишлари ҳақида ариза бериш учун:
Андижон шахрида яшаб, 2022 йил 3 ноябрь куни вафот этган ABDULLAYEV TAVAKALJON MIRZAYEVICHнинг, Андижон шаҳрида яшаб, 2023 йил 9 сентябрь куни вафот этган КАСИМОВ САБИРЖОНнинг, Андижон шаҳрида яшаб, 1963 йил 7 февраль куни вафот этган ХОДЖАМБЕРДИЕВ АТАЙБАЙнинг меросхўрларини Андижон шаҳрида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус Ф. Джалолов нотариал идораси (Андижон шаҳри, Тошкент кўчаси)га;
Андижон туманида яшаб, 2022 йил 6 июль куни вафот этган TOPALANOV ERGASHBOYнинг Андижон туманида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус И. Абдурахманов нотариал идораси (Андижон тумани, Матбуот кўчаси)га
Андижон тумани, Храбек қишлоғи, Катта гузар кўчасида яшаб, 2023 йил 10 декабрь куни вафот этган ТЎХТАЕВ МАДАМИН ИСМОИЛОВИЧнинг меросхўрларини Андижон туманида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус С. Кабулова нотариал идораси (Андижон тумани, У. Юупов кўчаси)га;
Андижон шаҳрида яшаб, 1991 йил 30 декабрь куни вафот этган УРИНБОЕВ ОБИДЖОНнинг, Андижон туманида яшаб, 2024 йил 29 ноябрь куни вафот этган АБСОЛОМОВ БИЛОЛДИН САЛОХИДИНОВИЧнинг меросхўрларини Андижон туманида хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариус Н. Расулов нотариал идораси (Андижон тумани, Дархон МФЙ,Истеъдод кўчаси)га; 1 (бир) ой муддат ичида тегишли ҳужжатларини олиб келишлари сўралади.