Балиқчи туманидаги 50 км хўжалик ички коллетор тармоқларини ёпиқ дренаж тизимига ўтказиш
Жалақудуқ туманидаги "Гулбахор-2"насос станцияси учун янги насос харид қилиш, 28 км масофада ички сув тармоқларини тортиш ва мавжуд 30 км масофадаги ички сув тармоқларини таъмирлаш
22 734 947 826
Молиялаштириш манбаи:
Республика бюджет маблағлари ҳисобидан. Ўзбекистон Республикасининг миллий валютасида.
Энг яхши таклифларни танлаш танлови иштирокчиларга қўйиладиган талаблар:
Мазкур объектлар бўйича қурилиш-монтаж ишларини бажаришга энг яхши таклифларни танлаш танловини ўтказиш орқали пудратчи ташкилотларни аниқлашда, танлов комиссияси томонидан Ўзбекистон Республикасининг2021 йил 22 апрелда қабул қилинган 684-сон “Давлат харидлари тўғрисида”ги Қонунининг 7-боб,59-моддаситалабларига мувофиқ ишлаб чиқилган энг яхши таклифларни танлаш танлови хужжатлари асосида тегишли иш тажрибасига эга бўлган ва Ўзбекистон Республикаси қурилиш ва уй жой коммунал хўжалик вазирлиги томонидан шакллантирилган сохавий рейтингида мавжуд бўлган пудратчи ташкилотлар томонидан тақдим этилган таклифлари кўриб чиқилади ва баҳоланади.
Энг яхши таклифларни танлаш танлови ҳужжатларини танлов ташкилотчиси –“Андижонсувқурилишинвест” давлат муассасининг Андижон шаҳар, “Н.Охунов” кўчаси 35-уй, эълон чоп этилган кундан бошлаб маълум бир объект бўйичаиштирокчилар томонидан таклиф хужжатларини олиниши белгиланган тартибларга муофиқ бўлгунга қадар олиш мумкин.
Таклифлар оммавий ахбарот воситасида энг яхши таклифларни танлаш тўғрисидаги эълон чоп этилганидан сўнг, иштирокчилар томонидан таклиф хужжатларини тақдим қилиниши белгиланган тартибларга муофиқ бўлгунга қадар соат 9:00 дан 18:00га қадар Андижон шахар “Н.Охунов” кўчаси 35-уй манзилида қабул қилинади.
Энг яхши таклифларни танлаш бўйича танлов комиссияси йиғилиши ўтказиладиган манзил: Андижон шахар. “Н.Охунов” кўчаси 35-уй. “Андижонсувқурилишинвест” давлат муассасининг маъмурий биноси.
Иштирокчиларга нисбатан қўшимча талаблар:
Иштирокчилар энг яхши таклифларни танлаш танловида иштирок этиши учун:
- “Шаффоф қурилиш” электрон платформасидаги сохавий рейтингида мавжуд бўлиши;
- ишларни бажариш учун зарур техника воситаларига, молиявий барқарор холатга эга
бўлиши ва малакали ишчи ходимлар мавжуд бўлиши;
- шартнома тузиш учун қонуний хуқуққа эга бўл
иши;
- солиқлар ва йиғимларни тўлаш бўйича муддати ўтган қарздорли мавжуд бўлмаслиги;
- ўзига нисбатан жорий этилган банкротлик тартиб-таомилларининг мавжуд эмаслиги;
- инсофсиз ижрочиларнингягона реестрида қайд этилмаган бўлиши;
Эслатма: объектларда қурилиш-монтаж ишлари лойиха ишлари билан паралел амалга оширилади, лойиха-смета хужжатларига давлат экспертиза хулосаси олингандан сўнг ғолибпудратчининг таклифи бўйича обектнинг қиймати муқобиллаштирилади.